banner

9. Žilinská pirueta

Cez víkend vycestovala do Žiliny iba hŕstka našich pretekárov, keďže značnú časť skolila choroba. V piatok prešla náročnými testami Magdalénka Jančovičová, Ninka Stopová a Katka Drnzíková.
V sobotu a v nedeľu sa rozbehol kolotoč nacvičených jázd. Patrícia E.Černíková sa umiestnila na 7.mieste v kategórií mladších žiačok. Za nádeje 10 nás reprezentovala Katka Drnzíková , ktorá skončila na 8.mieste a Ninka Stopová na 15.mieste. Veronika Vatralová sa umiestnila na 16.mieste v kategorií Nádeje 9.
V Žiline sa predstavili aj pretekárky v Interpretačnom korčuľovaní. Za IK staršie gold 4. miesto získala Katarína Kleštincová a za IK mladšie nám Rebecca Mániová vybojovala krásne 3.miesto a Kira Kratochvílová 6.miesto.

MSR juniorov a staršieho žiactva

Prvý februárový víkend sme sa sústredili na naše dievčatá, ktoré sa prebojovali až na Majstrovstvá SR.
Ešte len 10 ročná Patrícia sa po úspešnom splnení testov SKRZ (ako jediná v jej kategórií ml.ž.11) kvalifikovala aj na MS SR Starších žiačok, kde v priateľskom boji so 17 najlepšími dievčatami vybojovala 9.miesto.
Katka Stračárová zajazdila veľmi pekne obe jazdy, technické prvky zvládla výborne na level 3. Umiestnila sa na 8.mieste.
Patrícia Lincmaierová sa umiestnila na 18.mieste aj keď čisto odjazdila krátky program.
"Bramboračka u Štefankových" - Lucka zanechala obecenstvo v nemom úžase po krásne choreograficky zvládnutých jazdách. Prvým rokom Juniorka dosiahla na MS úžasné 4.miesto.
Lucka Šurmanová - nádejná hokejistka v trblietkach reprezentovala v kategórií Junioriek a umiestnila sa na 14.mieste.
Jediný zástupca mužského rodu nášho klubu Simon Fukas sa na týchto MS predstavil so svojou partnerkou Terezkou v kategórií sportové dvojice Novices a umiestnili sa na 1.mieste.

Ice Cup Brezno 2018

Najlepší výsledok si na pretekoch v Brezne pripísala Katka Drnzíková, v kategórií Nádeje 10, kde získala 33,32 bodov, čo stačilo na 3.miesto. V tej istej kategórií si zvýšila osobné skóre Ninka Stopová, ktorá skončila na 9.mieste. Na druhom mieste sa umiestnil Dominik Drnzík. Prvé miesto patrí v kategórií IK Alexandre Pindjákovej. Veronika Vátralová sa umiestnila na 12.mieste. V kategórií basic mladšie sme mali dvojité zastúpenie, dvanásty bol Bennet Bočkay a šestnásta Lea Lauková. Šieste miesto obsadila medzi mladšími žiačkami Patrícia E. Černíková a desiata bola Natálka Šupková.

VC Košíc / Košická korčuľka

Súrodenci Drnzíkovci z Košíc so striebrom a bronzom. 2.miesto v ml.nádejach chlapcov získal Dominik Drnzík so ziskom 16,55b. Jeho sestra Katarínka zajazdila bezchybnú jazdu a vykorčuľovala si 3.miesto v kategórii Nádeje 10 získala 34,56b, čo je zvýšenie osobného skóre o viac ako 2 body. V rovnakej kategórii sa Ninka Stopová umiestnila na 12.mieste, so ziskom 24,79b, čo je tiež zvýšenie os.skóre o viac ako 2 body. V kategórii Nádeje 9 obsadila 10.miesto Veronika Vatralová so ziskom 15,79b. Najmladší člen výpravy Bennet Bockay, kategória basic mladšie získal 12,3b a umiestnil sa na 6.mieste. V starších žiačkach sa opäť predviedla vekom ešte stále ml. žiačka Patrícia E.Černíková. Po krátkom programe, ktorý zajazdila len s malou chybičkou, sa priebežne umiestnila na 5.mieste. Toto miesto jej patrilo aj po odjazdení voľnej jazdy, súčet oboch programov mala v hodnote 70,22b. Patrícia sa týmito pretekmi kvalifikovala na MSR juniorov a st.žiactva.

9. ročník Novomestského pohára

Slovenský pohár v krasokorčuľovaní pokračoval 9. ročníkom Novomestského pohára Fedory Kalenčíkovej. Klub HK Nitra Kraso reprezentovalo 11 pretekárov.
Ml.nádeje Chlapci: Dominik Drnzík 2. miesto
Basic mladšie: Lea Lauková 12.miesto
Nádeje 7: Magdaléna Jančovičová 11. miesto
Nádeje 9: Veronika Vatralová 17.miesto
Nádeje 10: Katarína Drnzíková 7.miesto a Nina Stopová 14.miesto
St.žiačky: Katarína Stračárová 7. miesto a Patrícia Lincmaierová 15.miesto
Juniorky: Lucia Štefanková 6.miesto a Lucia Šurmanová 10.miesto

Detské športové hry

Pred blížiacimi sa Olympijskými hrami 2018 organizuje Slovenský olympijský výbor Detské športové hry a sprievodné akcie dňa 2.2.2018 v Nitre. Podujatie „Detské športové hry“ je určené pre deti prvého stupňa základnej školy (1.-4. Ročník) a miesto konania bude v telocvični na Základnej škole Tulipánová 2.2. 2018 od 8:15h.

V prípade záujmu prosím o posunutie informácie členom vášho klubu a zaregistrovanie detí podľa propozícií.

Okrem spomenutých súťaží na ZŠ Tulipánová, bude v popoludňajších hodinách prebiehať program v obchodnom centre Mlyny. Sú to aktivity ako cyklotrenažér, trenažér vodného slalomu, laserový biatlon, virtuálna realita na zimné športy, partner SOV Dôvera s ich Zónou zdravia a testami pre verejnosť (meranie glukózy, CO v pľúcach,...).

Crow Arena Trophy Kosice

V poslednych dnoch roku 2017 nas v Kosiciach, na pretekoch Crow Arena Trophy Kosice 2017, reprezentovali P.E.Cernikova a Veronika Vatralova.
Patricia tentokrat bojovala v starsich ziackach, kde ziskala 71,14 b. Obe jazdy zvladla velmi dobre, co odzrkadlilo aj celkove umiestnenie - 5.miesto, ktore sa ceni o to viac, kedze superky v tejto kategorii su starsie 3roky.
Veronika Vatralova sa predstavila tuto sezonu na svojich druhych pretekoch. Ziskala 18,16b, obsadila 10.miesto v kategorii Nadeje 9.

59.Grand Prix Bratislava

Na najkrajsom zimnom stadione na Slovensku sa v termine 15-17.12 konala 59.Grand Prix Bratislava, dalsie medzinarodne preteky, ktore su zaradene aj do Sl.pohara.

4.Polana CUP Detva alebo ako HK Nitra Kraso v Detve víťazne ťažilo.

V piatok sa na svojich prvých pretekoch v kategórii BASIC mladší predstavil Bennet Bočkay (8.miesto) a Lea Lauková (9.miesto). Pokračovalo sa v kategóriách IK, v ktorých dievčatá zajazdili ukážkove jazdy.

55.Grand Prix SNP

Na 55.Grand Prix SNP sa predstavilo 10 dievčat HK Nitra Kraso.
V kategórií IK staršie GOLD si 1.miesto vykorčuľovala Katarína Kleštincová.

10th Tirnavia Riedell Ice Cup

Cez víkend sa naši pretekári pod vedením trénerky Zuzany Drnzíkovej zúčastnili na Medzinárodných pretekoch v Trnave.
Tieto preteky boli zvládnuté veľmi dobre a naši pretekári podali výborný výkon.

Deň športu a krúžkov

Dnes dievčence prezentovali náš klub na dni športu a krúžkov v OD MAX a za to im veľmi ďakujeme.

Športová dvojica Simon a Terezka

Náš klub HK Kraso bude mať zastúpenie aj v kategórii športové dvojice a to vďaka Terezke Zendulkovej a Simonovi Fukasovi. Všetci im držíme palce a želáme veľa úspechov.

8. Žilinská pirueta 2017

Na súťaži Slovenského pohára v 8. Žilinská pirueta sa predstavili aj pretekári HK Nitra Kraso.
Výprava HK Nitra Kraso pod vedením trénerov Zuzany Drnzíkovej a Moniky Kuštárovej sa tešila z piatich madajlových umiestnení.

32. Veľká Cena Zvolena 2017

Na súťaži 32. Veľká Cena Zvolena sa predstavili aj krasokorčuliari HK Nitra Kraso
pod vedením trénerov Zuzany Drnzíkovej a Marcely Sitárovej sa tešili z troch medailových umiestnení.