banner

Finále Basic a IK 2018

Vo finále Basic a IK nás reprezentovali tri pretekárky. V kategórií IK mladšie gold získala krásne druhé miesto a striebornú medailu Rebecca Mániová, v rovnakej kategórií sa Kira Frederika Kratochvílová umiestnila na 7.mieste. V kategórií IK staršie gold nás reprezentovala Katarína Kleštincová, ktorá sa umiestnila na peknom 6.mieste.

Nitrava Cup 2018

Na Klokočine nás reprezentovalo 17 pretekárov a spolu vybojovali 5 medajlí.
V kategórií nádeje 7 si Magdalénka Jančovičová vylepšila postavenie v Slovenskom pohári 8.miestom. Ďalší pohár získal Dominik Drnzík 2.miestom v kategórií mladšie nádeje chlapci, jeho sestra Katarínka sa tešila z bronzu v kategórií nádeje 10. Ninka Stopová si v rovnakej katerórií vyjazdila 7.miesto.
Staršia žiačka Patrícia Lincmaierová skončila deviata. Mladšia žiačka Patrícia E. Černíková sí bezchybnou jazdou vylepšila osobné skóre a vybojovala zlato. Natália Šupková skončila na peknom 5.mieste.
V sobotu potešili aj výkony junioriek: 5. Lucia Šurmanová, 6.Lucia Štefanková, 8.Katka Stračárová.
V kategórií basic staršie Lucka Rímešová získala krásne 6.miesto, 17.Nela Horváthová a 27.Chiara Calore. Za basic mladšie Lea Lauková získala 14.m.
V IK kategórií získala 1.miesto Alexandra Pindjaková, Katka Kleštincová 4.miesto, Nataša Vernarcová 5.miesto a Rebecca Mániová krásne 2.miesto.

MSR mladších žiakov a nádejí

Na MSR nás reprezentovala Patrícia E.Černíková, ktorá sa v silnej konkurencii svojich súperiek v kategórií nádeje 11 umiestnila na peknom 4.mieste, od bronzu ju delilo len jedno zaváhanie v skokovej kombinácií. Všetky ostatné skoky zvládla výborne, obe piruety aj krokovú pasáž na level 3.
Dominikovi Drnzíkovi medzi mladšími nádejami chýbala do bronzu len jedna otočka v piruete, inak zajazdil veľmi peknú voľnú jazdu v rýchlom tempe a poslednú piruetu zvládol na level 2.
V kategórií nádeje 7 si Magdalénka Jančovičová nevybrala svoj šťastný deň, po prvej nevydarenej skokovej kombinácií ju zradili aj obe piruety, čo sa odrazilo aj na celkovom predvedení jazdy. Úspechom však bolo, že sa prebojovala medzi 14 najlepších v rámci Slovenska vo svojej kategórií.
Katarínka Drnzíková sa pre chorobu nemohla zapojiť do majstrovských bojov.

Veľká cena Liptova

Na Veľkej cene Liptova boli aj reprezentanti HK Nitra Kraso. V kategórií nádeje 9 sa Veronika Vatrálová po vyrovnanom výkone priblížila k svojmu osobnému maximu, získala 19,34b a umiestnila sa na 10.mieste. V nádejách 7 klub reprezentovala Magdaléna Jančovičová, ktorá išla svoju dynamickú jazdu vo výraznom tempe a konečne zvládla čisto obe piruety čo jej prinieslo osobný rekord 18,14b a 5.miesto. Lea Lauková čisto zvládla oboch rittbergerov a prvýkrát zvládla aj jednoduchého flipa a zlepšila sa o viac ako 2 body (12,01b). Bennettovi Bočkayovi síce nevyšla prvá pirueta, ale tiež sa po dlhšej pauze zapríčinenej chorobou statočne popasoval s jednoduchým rittbergerom. Lea a Bennett obsadili 15. a 16. miesto. Dominik Drnzík zajazdil svoju štandardnú voľnú jazdu s peknými piruetami a od 1. miesta ho delila len drobná chybyčka vo výjazde z kombinácie skokov. Dominik získal 19,3b a len o desatinu skončil na druhom mieste.

XI.ročník Veľkej ceny Ružomberka

V zasneženom Ružomberku náš klub reprezentovala v kategórií nádeje 9 Veronika Vatrálová, ktorá skončila na 17.mieste. Medzi mladšími nádejami obsadil Dominik Drnzík 2.miesto. V kategórií nádeje 10 mal klub dve zástupkyne a to Katarínku Drnzíkovú obsadila 6.miesto a Ninku Stopovú, ktorá obsadila 18.miesto. Striebornú medailu si doniesla aj Patrícia E. Černíková, ktorá zajazdila technicky bezchybnú jazdu. V nádejách 7 korčuľovala Magdalénka Jančovičová, ktorá obsadila 12.miesto. V kategoriach interpretačné korčuľovanie sme pre choroby mali nakoniec iba jedno zastúpenie. V kategórií IK staršie gold patrí 7.miesto Kire Kratochvíľovej, ktorá patrí medzi najmladšie pretekárky. Na Majstrovstvá Slovenska si postup vybojovala Katka Drnzíková, Patrícia E.Černíková, Dominik Drnzík a Magdalénka Jančovičová.

9. Žilinská pirueta

Cez víkend vycestovala do Žiliny iba hŕstka našich pretekárov, keďže značnú časť skolila choroba. V piatok prešla náročnými testami Magdalénka Jančovičová, Ninka Stopová a Katka Drnzíková.
V sobotu a v nedeľu sa rozbehol kolotoč nacvičených jázd. Patrícia E.Černíková sa umiestnila na 7.mieste v kategórií mladších žiačok. Za nádeje 10 nás reprezentovala Katka Drnzíková , ktorá skončila na 8.mieste a Ninka Stopová na 15.mieste. Veronika Vatralová sa umiestnila na 16.mieste v kategorií Nádeje 9.
V Žiline sa predstavili aj pretekárky v Interpretačnom korčuľovaní. Za IK staršie gold 4. miesto získala Katarína Kleštincová a za IK mladšie nám Rebecca Mániová vybojovala krásne 3.miesto a Kira Kratochvílová 6.miesto.

MSR juniorov a staršieho žiactva

Prvý februárový víkend sme sa sústredili na naše dievčatá, ktoré sa prebojovali až na Majstrovstvá SR.
Ešte len 10 ročná Patrícia sa po úspešnom splnení testov SKRZ (ako jediná v jej kategórií ml.ž.11) kvalifikovala aj na MS SR Starších žiačok, kde v priateľskom boji so 17 najlepšími dievčatami vybojovala 9.miesto.
Katka Stračárová zajazdila veľmi pekne obe jazdy, technické prvky zvládla výborne na level 3. Umiestnila sa na 8.mieste.
Patrícia Lincmaierová sa umiestnila na 18.mieste aj keď čisto odjazdila krátky program.
"Bramboračka u Štefankových" - Lucka zanechala obecenstvo v nemom úžase po krásne choreograficky zvládnutých jazdách. Prvým rokom Juniorka dosiahla na MS úžasné 4.miesto.
Lucka Šurmanová - nádejná hokejistka v trblietkach reprezentovala v kategórií Junioriek a umiestnila sa na 14.mieste.
Jediný zástupca mužského rodu nášho klubu Simon Fukas sa na týchto MS predstavil so svojou partnerkou Terezkou v kategórií sportové dvojice Novices a umiestnili sa na 1.mieste.

Ice Cup Brezno 2018

Najlepší výsledok si na pretekoch v Brezne pripísala Katka Drnzíková, v kategórií Nádeje 10, kde získala 33,32 bodov, čo stačilo na 3.miesto. V tej istej kategórií si zvýšila osobné skóre Ninka Stopová, ktorá skončila na 9.mieste. Na druhom mieste sa umiestnil Dominik Drnzík. Prvé miesto patrí v kategórií IK Alexandre Pindjákovej. Veronika Vátralová sa umiestnila na 12.mieste. V kategórií basic mladšie sme mali dvojité zastúpenie, dvanásty bol Bennet Bočkay a šestnásta Lea Lauková. Šieste miesto obsadila medzi mladšími žiačkami Patrícia E. Černíková a desiata bola Natálka Šupková.

VC Košíc / Košická korčuľka

Súrodenci Drnzíkovci z Košíc so striebrom a bronzom. 2.miesto v ml.nádejach chlapcov získal Dominik Drnzík so ziskom 16,55b. Jeho sestra Katarínka zajazdila bezchybnú jazdu a vykorčuľovala si 3.miesto v kategórii Nádeje 10 získala 34,56b, čo je zvýšenie osobného skóre o viac ako 2 body. V rovnakej kategórii sa Ninka Stopová umiestnila na 12.mieste, so ziskom 24,79b, čo je tiež zvýšenie os.skóre o viac ako 2 body. V kategórii Nádeje 9 obsadila 10.miesto Veronika Vatralová so ziskom 15,79b. Najmladší člen výpravy Bennet Bockay, kategória basic mladšie získal 12,3b a umiestnil sa na 6.mieste. V starších žiačkach sa opäť predviedla vekom ešte stále ml. žiačka Patrícia E.Černíková. Po krátkom programe, ktorý zajazdila len s malou chybičkou, sa priebežne umiestnila na 5.mieste. Toto miesto jej patrilo aj po odjazdení voľnej jazdy, súčet oboch programov mala v hodnote 70,22b. Patrícia sa týmito pretekmi kvalifikovala na MSR juniorov a st.žiactva.

9. ročník Novomestského pohára

Slovenský pohár v krasokorčuľovaní pokračoval 9. ročníkom Novomestského pohára Fedory Kalenčíkovej. Klub HK Nitra Kraso reprezentovalo 11 pretekárov.
Ml.nádeje Chlapci: Dominik Drnzík 2. miesto
Basic mladšie: Lea Lauková 12.miesto
Nádeje 7: Magdaléna Jančovičová 11. miesto
Nádeje 9: Veronika Vatralová 17.miesto
Nádeje 10: Katarína Drnzíková 7.miesto a Nina Stopová 14.miesto
St.žiačky: Katarína Stračárová 7. miesto a Patrícia Lincmaierová 15.miesto
Juniorky: Lucia Štefanková 6.miesto a Lucia Šurmanová 10.miesto

Detské športové hry

Pred blížiacimi sa Olympijskými hrami 2018 organizuje Slovenský olympijský výbor Detské športové hry a sprievodné akcie dňa 2.2.2018 v Nitre. Podujatie „Detské športové hry“ je určené pre deti prvého stupňa základnej školy (1.-4. Ročník) a miesto konania bude v telocvični na Základnej škole Tulipánová 2.2. 2018 od 8:15h.

V prípade záujmu prosím o posunutie informácie členom vášho klubu a zaregistrovanie detí podľa propozícií.

Okrem spomenutých súťaží na ZŠ Tulipánová, bude v popoludňajších hodinách prebiehať program v obchodnom centre Mlyny. Sú to aktivity ako cyklotrenažér, trenažér vodného slalomu, laserový biatlon, virtuálna realita na zimné športy, partner SOV Dôvera s ich Zónou zdravia a testami pre verejnosť (meranie glukózy, CO v pľúcach,...).

Crow Arena Trophy Kosice

V poslednych dnoch roku 2017 nas v Kosiciach, na pretekoch Crow Arena Trophy Kosice 2017, reprezentovali P.E.Cernikova a Veronika Vatralova.
Patricia tentokrat bojovala v starsich ziackach, kde ziskala 71,14 b. Obe jazdy zvladla velmi dobre, co odzrkadlilo aj celkove umiestnenie - 5.miesto, ktore sa ceni o to viac, kedze superky v tejto kategorii su starsie 3roky.
Veronika Vatralova sa predstavila tuto sezonu na svojich druhych pretekoch. Ziskala 18,16b, obsadila 10.miesto v kategorii Nadeje 9.

59.Grand Prix Bratislava

Na najkrajsom zimnom stadione na Slovensku sa v termine 15-17.12 konala 59.Grand Prix Bratislava, dalsie medzinarodne preteky, ktore su zaradene aj do Sl.pohara.

4.Polana CUP Detva alebo ako HK Nitra Kraso v Detve víťazne ťažilo.

V piatok sa na svojich prvých pretekoch v kategórii BASIC mladší predstavil Bennet Bočkay (8.miesto) a Lea Lauková (9.miesto). Pokračovalo sa v kategóriách IK, v ktorých dievčatá zajazdili ukážkove jazdy.

55.Grand Prix SNP

Na 55.Grand Prix SNP sa predstavilo 10 dievčat HK Nitra Kraso.
V kategórií IK staršie GOLD si 1.miesto vykorčuľovala Katarína Kleštincová.